O NAS

Jesteśmy drużyną starszoharcerską dlatego też w swoich szeregach skupiamy harcerki i harcerzy w wieku od 14 lat.
Razem z 1 Gromadą Zuchową '' Pracowite Pszczółki ''
i 19 Drużyną Harcerską " Wampirki " tworzymy Szczep Harcerski
" WIDMO ". Należymy oczywiście również do mieleckiego Hufca ZHP im. Antoniny Gębicowej. Działamy głównie na terenie Starego Miasta, lecz nasi harcerze pochodzą z bardzo różnych dzielnic
( min. Smoczka, Mościska, Centrum?, Borek ). Jesteśmy podzieleni na dwa zastępy. Zastęp Apokalipsa - zastępową jest trop. Joanna Chotkowska i zastęp Armagedon obowiązki zastępowego pełni phm. Andrzej Kobylarz
Zbiórki odbywają się w lokalu KH przy ul. Asnyka 2 w poniedziałek o 18:00 zastęp Apokalipsa w piątek o 18:00 zastęp Armagedon.
Jako drużyna będąca trzonem rozwijającego się szczepu robimy bardzo wiele. Nie można by powiedzieć o nas, że chodzimy tylko po górach,czy bierzemy udział w rajdach, lub tylko biegamy z mapą po lesie, lub tylko się bawimy, śpiewamy, występujemy na festiwalach, albo staramy się być po prostu zwykłymi harcerzami, a już napewno nie można zawyrokować, że wszyscy z nas potrafią to wszystko po trochu, to byłoby błędem. My dopiero "uczymy się" siebie. Każdy ma swoje zainteresowania, swoje miłości i fascynacje. Więc co połączyło nas w drużynę? No to chyba proste- połączyła nas chęć dzielenia się z innymi, uczenia się i przekazywania swojej wiedzy, potrzeba uśmiechu, ale i wsparcia w wypadku smutków. Lecz to przecież nie wszystko, przecież kłócimy się ze sobą, obrażamy, często mamy inne zdanie, dążymy do czego innego, to chyba jest czymś deprymującym, prawda? No właśnie na dłuższą metę nie. Uczenie się wymaga przeżycia chwil wspólnej radości, wspólnego smutku, ale i osamotnionego rozgoryczenia, w którym chcemy uciec jak najdalej całej gromady. Teraz mogłoby się wydawać, że jesteśmy słabą i niezżytą drużyną, a to wcale nie jest prawdą. Naszą siłą jest to, że zawsze wracamy do siebie, mimo największych problemów. Bierzemy życie takim jakim jest, pozwalamy toczyc się losowi swoją drogą i prowadzi ona zawsze do drużyny do spotkań na zbiórkach, wspaniałej ekipy na rajdach i cudownych wspomnień.

CZUWAJ !!!

O nas        Kadra drużyny        Konstytucja drużyny    Rozkazy